Liberecké
Zelenenoviny.cz

Turnov zajišťuje pravidelné zimní bedýnky ovoce a zeleniny

4.11.2020 | Město Turnov

Květák, Rajčata, Jablka, Cherry Rajčata, Dýně, OvoceJestli přemýšlíte, jak zajistit pro rodinu pravidelný přísun kvalitní zeleniny a ovoce i přes zimu, máte i nyní možnost vyzkoušet tzv. bedýnkování. Turnov ve spolupráci s organizací ZAzemí a Česká selka sestavuje bedýnky od 4–8 farmářů a vždy vás překvapí něčím jiným. Dodávku bedýnek až k vám zajišťuje Iva Jančíková. 

 


VÝHODY ZIMNÍCH BEDÝNEK od České selky:

 • nemusíte skladovat sami
 • celoročně tak máte přísun ekologicky pěstované zeleniny, což nebývá běžné
 • Iva Jančíková ručí za to, že zelenina bude v pořádku, pokud něco bude špatné - v další bedýnce vám zajistí kompenzaci a zeleninu nahradí.

PODMÍNKY, ZA KTERÝCH pro vás bedýnky může Česká selka zajistit:

 • Počet odběratelů: 1–25
 • Celkový počet rozvozů: 13 (listopad–květen)
 • Konkrétní termíny: 5. 11. 2020 - 19.11 - 3.12. - 17.12. - 14.1. - 28.1. - 11.2. - 25.2. - 11.3. - 25.3. - 8.4. - 22.4. - 6.5.2021
 • Lze se předem domluvit na vynechání vybraných termínů (např. z důvodu plánované dovolené)
 • Vyzvednutí bedýnky ve výdejním místě vždy ve čtvrtek
 • Domluvená zvýhodněná cena bedýnky pro zájemce spolku ZAzemí 690 Kč (celkem 8.970 Kč)
 • Bedýnkování v intervalu pro všechny stejně 1 x za 14 dní

 

Potřebujete více informací, abyste se mohli rozhodnout?

Přečtěte si více o bedýnkách 2020/21, sepsala jsem pro vás info týkající se složení, ceny, termínů, musím však už na úvod upozornit, že kapacita je omezená hned z několika stran (auto, úroda na omezené ploše našich farmářů i kapacita výdejních míst a našich sil).

Chtěla bych vám však vyjít maximálně vstříc, uvědomuji si, že nemusíte mít několik tisíc aktuálně k dispozici. Můžete mít platbu bedýnek rozloženou do několika částí. A co je na této variantě bonusem pro vás je částka, kterou zaplatíte - ta zůstává stejná jako při jednorázové platbě. Celkovou částku rozporcujeme na 2, 3 nebo 4 platby a to znamená, že váš rozpočet bedýnkování výrazněji nezatíží a budete mít přitom zajištěnou zeleninu a ovoce po celou zimní sezónu.

 

Cena bedýnek na webu České selky je nyní 800 Kč, domluvila jsem však pro Vás s Ivou cenu zvýhodněnou a to je 690 Kč/bedýnka.

Za všech 13 termínů bedýnkování zaplatíte tedy 8970 Kč.

Máte-li chuť na čerstvou zeleninu a ovoce i v zimním období, přihlaste se nyní k bedýnkování. Vyplňte přihlašovací formulář TADY na webu České selky a doplňte kód ZAZEMÍ20. 

 

Jakou zeleninu v zimě očekávat?

brambory, batáty, topinambury, mrkev, cibuli, česnek, petržel, celer, pastinák, cukety, dýně, pórek, kapustu, zelí bílé i červené, tuřín, giganty, ředkev Daikon, černou ředkev, černý kořen, vodnice, červenou a žlutou řepu, jablka, hrušky, směs naklíčených semínek, v předjaří pak ředkvičky a saláty z foliovníku.

 

Složení bedýnky pak například:

2 kg brambor, 1 kg mrkve, 2x petržel, 1x pastinák, 1 kg červené řepy, 0,5 kg žluté řepy, tuřín, 2x vodnice, 1x černý kořen, 0,5 kg batátů, 1x vysocké zelí červené, 2x pórek, 2x česnek, 1,5 kg jablek, 1 l mošt.

 

Start zimní sezóny bude v listopadu a každých 14 dní budete mít bedýnku až do května.

Bedýnkovací dny ve výdejních místech - čtvrtky.

Velikostně budou zimní bedýnky 2020 jednotné střední velikosti.

Váha? Jedna bedýnka bude vážit kolem 10kg dle složení. Počet položek v bedýnce 10-12.

Jak často? 1x za 14 dní od listopadu do května.

Bedýnky si budete vyzvedávat v Turnově, jak jste zvyklí - Špetka ve Skálově ulici.

Dočetli jste až sem a máte chuť na dýně, červenou řepu, brambory, tuřín, vodnici, řepy, ředkve, mrkev, topinambury, batáty atd.?

 

Ptáte se, jak tedy objednat?

Stačí vyplnit formulář TADY na webu.(uveďte kód ZAZEMÍ20 a budete mít zajištěny bedýnky za ZVÝHODNĚNOU cenu 690,-Kč/bedýnka)

nebo napsat e-mail na info@ceskaselka.cz:

Ano, mám zájem o zimní bedýnky 2020/21 (doplnit výdejní místo Špetka a přezdívku či jméno, pod kterou budete tašku vyzvedávat)

My i farmáři se pokusíme udělat všechno pro to, abyste si bedýnkování maximálně užívali a pochutnali si na tom, co máte rádi.

 

Redakčně upraveno

Zdroj: Město Turnov

Zdroj foto: Pixabay

Více informací najdete v rubrikách:  Reklama

  Co se dělá pro životní prostředí v Libereckém kraji:

  Reklama:

  .

  Reklama:
  Filtry na pitnou vodu

  Filtryvody.cz