Liberecké
Zelenenoviny.cz

Vesecký areál se zazelená

7.4.2022 | město Liberec

Sportovní areál Vesec je využíván celoročně - asfaltové cestičky jsou v letní sezóně vhodné pro cyklistiku i pro in-line brusle. Areál je hojně využíván i maminkami s malými dětmi. V zimní sezóně je areál vhodný pro milovníky dlouhé bílé stopy a to jak pro začátečníky, tak i pro pokročilé běžkaře. V březnu město osadilo v areálu další stromy, aby místo bylo plnohodnotným odpočinkovým místem pro obyvatele Liberce. 


Areál Vesec se pyšní další novou výsadbou tentokrát 7ks jeřábů. Vzrostlé jeřáby pocházejí z Hančovy ulice, kde je plánovaná výstavba 5 nových bytových domů a stromy by tak musely ustoupit této výstavbě. Správa areálu se tak ve spolupráci s odborem životního prostředí a po dohodě se zástupcem vlastníka pozemku rozhodla přesadit vzrostlé jeřáby do veseckého areálu.

Pro 6 ks jeřábů byla vytipovaná část areálu nad parkovištěm, kde výsadba kopíruje linii in-line tratí a zároveň zde zamezí vandalům, kteří sjíždějí svah motorovými vozidly, v ničení areálové zeleně. 1ks jeřábu byl vysazen k obslužné komunikaci, kde taktéž dochází k ničení areálové zeleně.

Věříme, že se nová výsadba ujme a udělá tak návštěvníkům areálu a obyvatelům nejen Vesce hodně radosti.

 

Redakčně upraveno

Zdroj: město Liberec

zdroj foto: Pixabay

 

 

Více informací najdete v rubrikách:  Reklama

  Co se dělá pro životní prostředí v Libereckém kraji:

  Reklama:

  .

  Reklama:
  Filtry na pitnou vodu

  Filtryvody.cz