Liberecké
Zelenenoviny.cz

Liberecký kraj šetří vodu a energie

07.01.2021

Liberecký kraj zahájil pilotní projekt s cílem hospodařit s vodou a energiemi. První budova, kde bude nový koncept spuštěn, se nachází v České Lípě. 

 

 

  více …


Turnov vysadil alej z původních odrůd

04.12.2020

Celá Česká republika se postupně snaží roubovat ovocné stromy původními odrůdami. Výjimkou není ani město Turnov, které začalo v obci Malý Rohozec. 

 

 

 

  více …


Geopark Ralsko vysadil Alej vzpomínek z původních odrůd ovocných stromů

30.11.2020

Frekventovanou cyklostezku v geoparku Ralsko nyní lemuje 30 ovocných stromů, které zde byly zasazeny na počest obyvatel jedné ze zaniklých obcí. Alej tvoří výhradně ovocné stromy s rouby původních odrůd z této oblasti.

 

  více …


Jablonec zapojil dobrovolníky do obnovy lesa

18.11.2020

Jablonec nad Nisou v tomto roce zapojil do obnovy lesa také dobrovolníky. Ti se postarali o ožínání stromků a vzhledem k oboustranné spokojenosti už magistrát města plánuje další spolupráci. 

 

 

  více …


Hodkovice zavádějí nový systém třídění odpadů

12.11.2020

Hodkovice nad Mohelkou od 1. ledna 2021 zavádějí nový systém třídění odpadu. Projekt s názvem Třídíme doma zajistí každé nemovitosti přidělení dvou nádob, a to na papír a na plasty. Celá služba je zcela zdarma. 

 

  více …


Turnov zajišťuje pravidelné zimní bedýnky ovoce a zeleniny

04.11.2020

Květák, Rajčata, Jablka, Cherry Rajčata, Dýně, OvoceJestli přemýšlíte, jak zajistit pro rodinu pravidelný přísun kvalitní zeleniny a ovoce i přes zimu, máte i nyní možnost vyzkoušet tzv. bedýnkování. Turnov ve spolupráci s organizací ZAzemí a Česká selka sestavuje bedýnky od 4–8 farmářů a vždy vás překvapí něčím jiným. Dodávku bedýnek až k vám zajišťuje Iva Jančíková. 

  více …


Co se dělá pro životní prostředí v Libereckém kraji:

Reklama:

.

Reklama:
Filtry na pitnou vodu

Filtryvody.cz